Platynowe, perłowe czy miodowe - blondy wciąż są modne. Każda z nas może zdecydować się na taki kolor. 

Ogólna zasada jest taka, że kobiety o ciepłym typie urody powinny wybierać ciepłe odcienie blondu, kobiety o zimnym kolorycie - te chłodniejsze odcienie. Więc nie każdej z nas będzie pasował platynowy blond. Ale wsród dostępnych odcieni każda znajdzie coś dla siebie. 

Koloryzacja domowa nie jest trudna.

Żeby uniknąć wszelkiego rodzaju niepowodzeń, powinnaś zdecydować się na użycie jak najlepszych farb, gwarantujących nie tylko odpowiedni kolor, lecz także ochronę włosów przed zniszczeniem. Wybieraj farby, które w swoim składzie mają olejki chroniące strukturę włosa. 

Jeżeli chcesz, aby twoje włosy wyglądały naturalnie, nie rozjaśniaj ich jednorazowo o więcej niż dwa odcienie. Jeżeli chcesz zmienić radykalnie kolor daj sobie czas. Radykalna koloryzacja może nie wyjść twoim włosom na zdrowie. 

Ważne jest również, aby oprawa twoich oczu nie odbiegała za bardzo od koloru włosów, bo będzie wyglądało to sztucznie.

Nie trzymaj farby na włosach dłużej niż podano w instrukcji. Przetrzymanie farby może spowodować nieodwracalne uszkodzenia.

Nie farbuj włosów za często. Zwłaszcza, gdy twoje naturalne włosy są ciemne. Centymetrowy odrost wygląda bardziej naturalnie, niż kolor jednolity, jak w tanich perukach. Spójrz na ciemnowłose gwiazdy, które farbują włosy na dużo jaśniejsze kolory: Rihanna, Beyonce, Cameron Diaz, Jennifer Lawrence czy nasza Ddoda. Ich blond włosy nie zaczynają się przy samej skórze głowy. 

Nie zapominaj o pielęgnacji po farbowaniu. Konieczne jest nakładanie masek i odżywek. Kolor się wypłukuje, włosy wymagają odbudowy. Bez maski i odżywki stracą blask, będą się rozdwajać i łamać. Prawidłowa pielęgnacja to nakładanie odżywek po każdym myciu.

Pomiędzy kolejnym farbowaniem warto użyć również płukanki, żeby odświeżyć kolor i blask.